Angelika Sitek i Diana Golec, kdm.org

Dni w diecezjach koncertowo

Dodano: 20 lipiec 2016 r.

Tak mocnego muzycznego uderzenia w Polsce jeszcze nie było. Dziesiątki koncertów w całym kraju odbędą się od 20 do 25 lipca w ramach Dni w Diecezjach, czyli pierwszej części Światowych Dni Młodzieży. Łącznie na scenie wystąpi ponad 100 zespołów i wokalistów z Polski i ze świata. Warto zaznaczyć, że na koncerty zaproszeni są nie tylko pielgrzymi zza granicy, ale i przyjmujące ich polskie rodziny. Muzyka pomaga przekraczać bariery językowe, będzie to więc wspaniała okazja do integracji.

Wielkie trio

Jednym z największych wydarzeń muzycznych będzie koncert „Wiara, Nadzieja, Miłość” organizowany przez Stołeczną Estradę 21 lipca na placu Piłsudskiego. Na scenie zobaczymy m.in.: Zygmunta Staszczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Piotra Cugowskiego, Janusza Radka, Natalię Szroeder, Piotra Kupichę, Tomasza Szczepanika, Zofię Nowakowską, Olgę Szomańską, Sound`n`Grace. Solistom towarzyszyć będą chóry pod batutą Piotra Rubika, Radosława Labahua. Pielgrzymi usłyszą, m.in. Sen o Warszawie i Warszawski dzień. Ale nie zabraknie też takich hitów jak Barka, Abba Ojcze czy Hallelujah.

Koncertem zorganizowanym z równie wielkim rozmachem będzie wrocławski „Singing Europe” 23 lipca. Europejska Stolica Kultury zaprosiła na scenę muzyków ze wszystkich krajów Starego Kontynentu. Organizatorzy spodziewają się nawet 35 tysięcy osób. Gwiazda wieczoru to zwyciężczyni włoskiej edycji „Voice of Italy” siostra Cristina Scuccia. Do projektu zgłosiły się także chóry z kilkunastu państw europejskich. Łącznie na scenie wystąpi 1100 artystów.

Katowice również stawiają na muzyczne mocne przeżycia. Kilkanaście tysięcy młodych ludzi z 55 krajów całego świata spotka się 23 lipca na katowickim lotnisku Muchowiec. Gwiazdą wieczoru będzie Steven Curtis Chapman, uznany za jednego z najlepszych piosenkarzy muzyki chrześcijańskiej, który wydał ponad 20 albumów. Chapman sprzedał ponad 10 milionów albumów i ma na swoim koncie 10 złotych i platynowych płyt. Wokalista zdobył 5 nagród Grammy, 58 nagród GMA Dove Awards oraz nagrodę American Music Awards, więcej niż jakikolwiek artysta w historii. Towarzyszyć mu będzie formacja Colony House [więcej na ten temat].

Muzyczni ambasadorzy ŚDM

W wielu miastach główną atrakcją będzie występ ambasadora ŚDM. Wśród nich dużą popularnością cieszy się m.in. Darek Malejonek, który razem z zespołem Maleo Reggae Rockers zagra np. w diecezji warszawskiej i po sąsiedzku w diecezji warszawsko-praskiej, a także w Katowicach. Muzyczni ambasadorzy to także Łukasz i Paweł z zespołu Golec uOrkiestra, których będzie można usłyszeć w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Z wielkiej sceny i regionalnie

Płock postawi na nogi swoich gości z pomocą zespołu Myslowitz, wystąpią też Mietek Szcześniak, czy Płocka Kapela Podwórkowa. Gliwice spędzą wieczór z zespołem Raz, Dwa, Trzy, a Lublin ugości pielgrzymów Mazowszem oraz Zespołem Pieśni i Tańca Lublin. Diecezja świdnicka do tematu podeszła biesiadnie. Podczas Dnia Jedności zaprasza na biesiadę, gdzie będzie można posłuchać Gospel Yoy i obejrzeć popis zespołu pieśni i tańca Jubilat. Sandomierz z kolei stawia na niezapomniany koncert Piotra Rubika. Diecezja zielonogórsko-gorzowska promować będzie polskie rodziny, bo jak inaczej wytłumaczyć koncert Natalii Niemen i Mate.O? Ten ostatni wystąpi również w Łowiczu.

Muzyka chrześcijańska

Etap diecezjalny ŚDM to okazja do promowania muzyki chrześcijańskiej. Wśród wykonawców w poszczególnych miejscach są m.in. finaliści znanych programów, takich jak np. „The Voic of...”. Jednym z nich jest Mykoł Bobryk, rodem z Ukrainy, który zaśpiewa w Biłgoraju. W Pelplinie 23 lipca w ramach „Przystani – warsztatów dla duszy” będzie okazja usłyszeć takie zespoły jak Na Cały Głos czy Nieboskłonni. W Szczecinie dobrze zapowiada się kapela Clerboyz, złożona z facetów w sutannach, wszak zespół jest seminaryjny. W Gdańsku podczas Festiwalu Młodych będzie okazja spotkać się z zespołem Kanaan, a w Wołominie z formacją Gospel Rain, który to zespół powstał po Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie i dziś świętuje 25-lecie istnienia i przy okazji promuje nowy krążek „Ogień”. Jak o Częstochowie mowa, to archidiecezja z Jasną Górą zaprosiła z nową płytą Wracam do domu uwielbieniowy skład Trzecia Godzina Dnia. Ten wystąpi jeszcze w kilku miastach. – Będziemy musieli transportować się helikopterem, żeby zdążyć – śmieje się lider zespołu Piotr Nazaruk. W Zawierciu zagra również zespół Testimonium. Zaś podczas Dnia Jedności 23 lipca promować się będzie rodzima 77 FM Formacja z Mocą. Drohiczyn zaprosił do siebie nie tylko pielgrzymów, ale i takie składy jak StronaB i Porozumienie. Co powiecie na hit w Białymstoku? Sirion – kapłańska formacja heavy metalowa, reaktywowana specjalnie z myślą o Światowych Dniach Młodzieży wystąpi 23 lipca. Łowicka integracja odbędzie się z kolei w obecności zespołu Horeb. Archidiecezja warmińska zaprosiła w swoje progi formację Mocni w Wierze. W diecezji opolskiej będzie można również przy okazji ŚDM przenieść się na Lednicę, dzięki popularnym lednickim haczykom, które można tańczyć tylko przy dźwiękach od Siewców Lednicy. Mocny muzyczny akcent kładą też młodzi w diecezji toruńskiej. W stolicy diecezji 22 lipca zespół Lumen wystawi pop oratorium pt. Miłosierdzie Boże, a jakby tego było jeszcze mało, będzie też można bawić się na koncercie zespołu Bethel.

Można by jeszcze długo wymieniać: Sound'n'Grace, Deus Meus czy Arka Noego. Bez wątpienia łasuchy muzyczne mają w czym wybierać!

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

Polecamy

Jak dobrze i mądrze budować relację z nastolatkami? Jak dojrzale rozmawiać z tymi,...

38,90 zł

Ta książeczka pragnie opowiedzieć najmłodszym o pięknie i znaczeniu Eucharystii....

11,20 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

Zbiór 133 ćwiczeń teatralnych, które w wielu sytuacjach mogą służyć także jako ćwiczenia...

10,90 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

św. Jan Bosko

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

Z typowej, niektórzy powiedzą banalnej, biografii Świętego Lodovico Gasparini (reżyseria...

4,99 zł

Słówka na dobranoc są tradycją wybitnie salezjańską. Ostatnio przełożony generalny...

13,20 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Otoczony gromadą chłopców któregoś dnia ksiądz Bosko zapytał jednego z nich: "Co jest...

12,60 zł

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

książka

Kolorowanka o Eucharystii, która wyjaśnia Mszę Świętą, odwołując się do codziennego życia...

9,90 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

11,80 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

11,80 zł

Opowieści Bruno Ferrero w serii ilustrowanych książek skłaniających do refleksji. Jest to...

11,80 zł

Na książeczkę tę składają się małe opowieści oraz kilka refleksji. Jest to coś w rodzaju...

11,80 zł

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

11,80 zł

opowiadania dla ducha

Kolejna pozycja z serii ilustrowanych książek autorstwa B. Ferrero, zawierająca małe...

11,80 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

11,80 zł

Książeczka ta zawiera małę historyjki i klka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej....

11,20 zł

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

11,80 zł

Książka jest zbiorem opowiadań na poszczególne dni adwentu i w ten sposób przygotowuje do...

24,00 zł

Ta książka spokojnie idzie pod prąd, sugerując proste i dostępne dla wszystkich sposoby...

18,00 zł

Nikodem - ciuchy dla wiary

Ciemna dolina - koszulka damska. Koszulka inspirowana fragmentem Psalmu 23. Trudno szukać...

55 zł

Koło rybackie to projekt inspirowany słowami Ewangelii wg. św. Mateusza. Chrystus...

55 zł

Mojżesz koszulka męska. Projekt inspirowany fragmentem Księgi Wyjścia. "Mojżesz wyciągnął...

55 zł

Elegancka saszetka na denary, talenty, srebrniki i kosztowności. Idealna do noszenia na...

49,00 zł

Żywienie zbiorowe - koszulka damska. Projekt inspirowany motywem biblijnym mówiącym o...

55 zł

Pochwalony - torba. Szara, elegancka, duża i pakowna torba. Kolejny produkt z serii...

39,00