Aga16

Dodano: 23 luty 2012 r.

Witam! Mam pytanie. Czy ktoś z Was wie może coś o zakonnicach "skrytkach"? Już od dawna chciałabym wstąpić do zakonu, ale wahałam się. Zakon zawsze kojarzył mi się z zamknięciem i całodzienną modlitwą, podczas gdy ja, będąc w zakonie chciałabym się poruszać między ludźmi, utrzymywać z nimi kontakt, pomagać im. Wczoraj przeczytałam artykuł o siostrach "skrytkach" i od razu zapragnęłam dowiedzieć się czegoś więcej. Dzisiaj szukałam czegoś w internecie, ale nie wiele informacji tam znalazłam. Bardzo chciałabym dowiedzieć się, gdzie znajdują się takie zakony (chodzi mi o miasto) i w ogóle coś więcej o tychże zakonach. Jeśli ktoś posiada informacje na ten temat byłabym niezmiernie wdzięczna za podzielenie się nimi. Proszę również, jeśli ktoś posiada, o jakikolwiek kontakt z siostrami, mejlowy lub telefoniczny. Z góry bardzo dziękuję.

dane kontaktowe
gg: 
32802790
Portret użytkownika jolta
jolta (anonimowy), 16 maj 2012 r.

w Łodzi są takie siostry na ul strykowskiej 122 prowadza przedszkole ale wiem że są też w warszawie i ursusie

Portret użytkownika s.MB
s.MB (anonimowy), 12 marzec 2012 r.

Pytasz o "skrytki"? To rzeczywiście osoby konsekrowane nie noszące habitu jako zewnętrznego znaku konsekracji. Mogą to być siotry bezhabitowe, o których pisały osoby we wczesniejszych postach, ale mogą to być również świeckie osoby konsekrowane, nie żyjące na codzień we wspólnotach zakonnych. Wiecej na ich temat znajdziesz na stronie : http://powolanie.archpoznan.pl/powolanie/swieckie-zycie-konsekrowane . Jest również w Kościele taka forma poświęcenia się Panu Bogu jak: dziewice konsekrowane.
To taka ogólna odpowiedź. Nie wiem ile masz lat i na ile twoje poszukiwanie odpowiedzi wiąże się z możliwością podejmowania już decyzji. Jeśli chcesz bardziej szczegółowych informacji, możesz napisać na mój e-mail lub na e-mai podany przy instytutach świeckich, a najlepiej będzie pojechac na jakiś dzień skupienia do klasztoru i wtedy na miejscu zobaczysz zycie zakonne, a Pan jezus w sercu da poznać, czego od Ciebie pragnie, na jaką drogę życia zaprasza.
Pozdrawiam wraz z darem modlitwy. s.M.Bernadeta CR

Portret użytkownika Aga16
Aga16, 29 luty 2012 r.

Dziękuję za odpowiedzi:):*

Portret użytkownika Anonymous
Anonymous (anonimowy), 25 luty 2012 r.

http://www.marylki.org.pl/ siostry Najświętszego Imienia Jezus
http://www.katecheza.info/zycie/zswdc.html Zgromadzenie Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, które w habit ubierają tylko serce :)
o samych skrytkach jest artykuł i tu znajdziesz informacje o większości zgromadzeń: http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrytki

Portret użytkownika Anonymous
Anonymous (anonimowy), 23 luty 2012 r.

zakonnice skrytki to chyba chodzi o zakony bezhabitowe, te zakonnice ktore nie nosza habitow, sa mormalnie ubrane pracuja wsrod ludzi,a niektorzy nawet niewiedza ze to siostry zakonne. Takie zgromadzenia to np. Honoratki,Obliczanki wiekszosc tych zakonow bezhabitowych zalozyl bl Honorat Kozminski, a kontaktu z tymi siostrami znajdziesz w necie ,
Zachecam takze Ciebie do forum powolaniowego barka, lub forum furta

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA