Andrzej

Do Ciebie wołałem

Dodano: 9 czerwiec 2015 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Chcę się podzielić moim własnym doświadczeniem Pana Boga, by w ten sposób dać kolejny przykład na to, że Bóg działa i troszczy się o nas, jeśli tylko Mu na to pozwolimy i Mu zaufamy.

Panie mój, Boże, do Ciebie wołałem i Tyś mnie uzdrowił - Psalm 30, 3

Moja historia to historia uzdrowienia, która nabrała tempa, gdy przyjechałem do Łodzi na studia magisterskie, a rozpoczęła się już wiele lat wcześniej, czego oczywiście nie byłem wtedy świadomy. Gdy zamieszkałem w Łodzi, byłem w tragicznym stanie psychicznym, który trwał od dawna. Miałem fobię społeczną, bałem się kontaktu z ludźmi, zajęcia na studiach były dla mnie niezwykle trudne do zniesienia. Przez paniczny lęk oraz depresyjne myśli, które wówczas mi towarzyszyły, w ogóle się nie rozwijałem. Bałem się odezwać, żeby nie zacząć się jąkać w stresie, to był jeden z moich największych lęków – problemy związane z jąkaniem się. Do tego prawie nikogo nie znałem, w każdym towarzystwie czułem się jak piąte koło u wozu, po nocach płakałem z bezsilności i chciałem jak najszybciej znaleźć się sam, żeby nie czuć się niepotrzebnym w grupie osób. Najgorsze dla były imprezy, które organizowali moi znajomi, były przypomnieniem, jak ciężko było mi nawet odezwać się do kogoś obcego, zacząć rozmowę, do tego stopnia, że wolałem spędzać je we własnym pokoju. Naprawdę. Piszę to po to, żeby wam uzmysłowić ogrom przepaści, z jakiej wyciągnął mnie Pan Bóg.

Byłem świadomy, że te wszystkie lęki to tak naprawdę nie ja. Niemniej bolało mnie to, ta izolacja i ciągły strach przed kompromitacją, otworzeniem się, zwykłą rozmową. Również to, że nie miałem nawet komu o tym powiedzieć, że mnie to boli, że się boję, że jest mi ciężko i że sam nie dam rady. Wraz z nastaniem nowego roku kalendarzowego zacząłem się modlić do Boga, żeby mnie uzdrowił z tego, nie chciałem się bać. Prosiłem go, żeby stawiał przede mną takie sytuacje, żeby ta cała przemiana, to uzdrowienie mogło się poprzez nie realizować. Chciałem jakiejś wymiernej skali, a to by pomogło widocznie obserwować moje uzdrowienie na konkretnych przykładach. Takich sytuacji było wiele, wiem, bo je zacząłem „nagle” dostrzegać, Pan Bóg stawiał je przede mną i ja potrafiłem powiedzieć, kiedy On chce, żebym zrobił krok w ich stronę, żebym przyjął wyzwanie i spróbował.

Zaczęło się od tego, że w styczniu mój nowy znajomy ze szkoły filmowej poprosił mnie o udział w jego projekcie zaliczeniowym. Miało to być jego przedstawienie na podstawie jakiejś osoby – mnie. Wyjaśnił mi, że tylko by ze mną rozmawiał i w ten sposób uzupełniał swój obraz mnie, żeby mnie potem przedstawić na scenie. Zgodziłem się, bo raz, wiedziałem, że to TA sytuacja, a dwa, że nie będzie ode mnie wymagała żadnej aktywności. Pan Bóg ma poczucie humoru i jest przebiegły. O, gdybym wtedy wiedział, czym to się skończy… Zaczęliśmy od rozmów, bardzo osobistych i nagrywanych przed kamerą, mój znajomy dowiadywał się o mnie chyba wszystkiego, a ja poprzez szczere rozmowy z nim, po pierwsze zyskałem dobrego przyjaciela, a po drugie poznałem bardziej siebie, swoje lęki i ich podstawy. Niedługo potem mój znajomy zaproponował mi, żebym spróbował zagrać jakiś mój ulubiony monolog z filmu, a on to nagra. Ani trochę mi się to nie spodobało, skoro moje lęki związane z fobią społeczną jeszcze nie były wyleczone i wciąż się bałem. Jednak i tu dostrzegłem palec Boży i wiedziałem, że skoro się boję, to jest to kolejna sytuacja, która ma służyć mojemu uzdrowieniu. Lęk można pokonać jedynie mierząc się z nim. Nagrań tego monologu były dosłownie dziesiątki, z czasem przychodziły mi łatwiej, było dużo śmiechu i zabawy, a nawet improwizacji z mojej strony. No powiem wam, że coś niesamowitego z mojej strony. Niedługo potem, bliżej wiosny, kolega zaskoczył mnie kolejną propozycją: „Co ty na to, żebyś dołączył do mnie na scenie i zagrał ten monolog?”. No wtedy to było już za dużo. Rozzłościłem się, spanikowałem, pomyślałem, że o tym nie było mowy. Jednak po chwili się ogarnąłem i dyplomatycznie odparłem mu tylko, że się zastanowię. Wiedziałem, że to znowu Pan Bóg mnie popycha i chce tego dla mnie, ale każda kolejna sytuacja była trudniejsza do przejścia niż poprzednia. Wbrew sobie i całej mojej wolnej woli, zgodziłem się i na to. Gdy przyszedł czas przedstawienia, byłem najbardziej wyluzowaną osobą ze wszystkich studentów, którzy tamtego dnia prezentowali swoje projekty. Tylko my wpadliśmy na pomysł, żeby osoba, na podstawie której jest przedstawienie wyszła na scenę. Nasze przedstawiało mnie i obnażało mnie ze wszystkich moich lęków przed wszystkimi, którzy przyszli na spektakl. Opowiedzieliśmy o moich lękach, otworzyłem się cały przed publicznością i zagrałem mój monolog. Ponoć wyszedłem bardzo dobrze i przekonująco. Ja, który bałem się przyznać, że jestem wewnętrznie słaby, odezwać na zajęciach, jąkałem się i bałem się zacząć zwykłą rozmowę.

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

12,90 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

Zbiór 133 ćwiczeń teatralnych, które w wielu sytuacjach mogą służyć także jako ćwiczenia...

10,90 zł

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

29,90 zł

św. Jan Bosko

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

Z typowej, niektórzy powiedzą banalnej, biografii Świętego Lodovico Gasparini (reżyseria...

4,99 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

Napisano kiedyś, że mówienie o życiu księdza Bosko bez wspominania jego snów, to jak...

24 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

książka

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

13,90 zł

Ta książka spokojnie idzie pod prąd, sugerując proste i dostępne dla wszystkich sposoby...

18,00 zł

Rozważania drogi krzyżowej dla zabieganych, niecierpliwych i szukających pokoju serca

14,90 zł

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

W książce "Bohaterska Piątka", którą ponownie oddajemy w ręce czytelników, ks. Leon...

19,90 zł

opowiadania dla ducha

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

13,90 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

12,90 zł

Książka jest zbiorem opowiadań na poszczególne dni adwentu i w ten sposób przygotowuje do...

34,40 zł

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

13,90 zł

Opowiadania Bruno Ferrero w sposób obrazowy i czuły ukazują różne sytuacje, a ich...

13,90 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł