Już za kilka dni Lednica!

Dodano: 29 maj 2018 r.

Już za moment, już za chwilę… spotkamy się po raz 22, by zajrzeć w głąb siebie i spotkać się z Bogiem! Do XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 zostało zaledwie parę dni.

Trwa okres najintensywniejszych przygotowań, których centralną częścią jest ISL, czyli Infrastruktura Spotkania Lednickiego – tydzień przygotowywania Spotkania od strony praktyczno-technicznej. Choć nie brzmi to zbyt ciekawie, to w tym przypadku zdecydowanie pozory mylą! Pracy na Polach Lednickich zawsze jest dużo, ale radości jest tam jeszcze więcej. Ania, wolontariuszka ISL, zapytana o swoje doświadczenie tej służby pisze tak:

„Lednica większości z nas kojarzy się z tym jednym dniem w roku, kiedy chcemy wspólnie się modlić i przeżywać naszą wiarę. W ubiegłym roku bardzo mocno doświadczyłam tego, jak ciężką pracę trzeba włożyć, żeby przygotować całe spotkanie. ISL, czyli Infrastruktura Spotkania Lednickiego, to ogrom fizycznych zadań połączonych z potem, śmiechem, tworzeniem wspólnoty. Ten tydzień przygotowań jest niesamowitą szansą, żeby realnie poczuć się częścią Lednicy, tworzyć ją i razem móc cieszyć się z wysiłku, jaki w to wkładamy. Taki był właśnie dla mnie. ISL jest również idealnym czasem dla tych wszystkich, dla których jeden dzień na Lednicy to zdecydowanie za krótko. Pomimo całych dni pełnych wrażeń, rąbania drewna na paliki czy wbijania gwoździ, znalazłam czas na modlitwę i bycie z Bogiem. To właśnie On dawał nam przecież siłę, aby wstać i dalej pracować. Czy było warto? Dla Niego zawsze!”

W momencie, w którym czytasz ten tekst, na Polach Lednickich cała rzesza wolontariuszy dopina wszystko na ostatni guzik, dokładając wszelkich starań, aby dzień spotkania przebiegł zgodnie z planem, w jak najlepszych i najbezpieczniejszych warunkach. Dla osób, które są ciekawe, na jakim etapie są przygotowania do Lednicy i co aktualnie dzieje się na ISL odsyłamy do strony, gdzie na bieżąco aktualizujemy postępy, opatrując je zdjęciami i ciekawostkami z danego dnia: http://isl.lednica2000.pl/sobota-a-moze-by-tak-w-zmywarce/ Ale ISL to nie tylko wspomniane przez Anię „wbijanie gwoździ”. Równolegle do szeregu takich czynności trzeba rozwiązywać skomplikowane wyzwania logistyczne, które mnożą się z każdą minutą zbliżającą nas do Lednicy. W tym roku na pielgrzymów czeka jeszcze więcej niespodzianek niż w poprzednich latach. Poczynając od stałych punktów Spotkania na Polach Lednickich, takich jak całodzienna możliwość spowiedzi na Polu Spowiedzi, przez gest mycia nóg i „Skok w wolność”, po całowanie ziemi i „Konferencję na 3 głosy”. Przed nami bardzo bogaty plan, którego realizacja jest nie lada wyzwaniem, ale nic więcej nie możemy zdradzić. Po więcej zapraszamy 2 czerwca!

A to nie wszystko! W związku z tym, że XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 jest oficjalną częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym roku Lednica jest wyjątkowo bogata w symbolikę patriotyczną. Przez rozważania dotyczące wolności naszej ojczyzny poprowadzi nas postać św. Jana Pawła II – człowieka znaczącego dla historii Polski, ale też dla samej tradycji Spotkań Lednickich. Co więcej, zaproszenie na tegoroczną Lednicę przyjęła Para Prezydencka, która postanowiła razem z nami uczcić to wyjątkowe dla każdego z nas święto w miejscu, które pamięta początki państwa polskiego.

Czas przypomnieć o bardzo istotnej sprawie! Jeszcze nie jest za późno, żeby wziąć udział w spotkaniu! Ba, jeśli zdecydujesz się na to 2 czerwca – będziemy na Ciebie z otwartymi ramionami już od 8:00! Nie wahaj się, przyjedź! Jeżeli jesteś już zdecydowany, żeby przyjechać na Lednicę, pomodlić się w wielotysięcznej wspólnocie młodych ludzi z całej Polski, a nawet z różnych zakątków świata i przeżyć coś niezapomnianego, pamiętaj, aby zapisać się na stronie https://zapisy.lednica2000.pl/. Nie zapomnij przypomnieć o tym swoim znajomym! Nie musisz też martwić się o dojazd – znalezienie transportu na Pola Lednickie jest równie proste, co zgłoszenie swojego udziału w spotkaniu. Stworzyliśmy specjalną stronę www.jedziemynalednice.pl, gdzie można zgłosić swój wyjazd lub zapotrzebowanie na określoną ilość miejsc w samochodzie/autokarze.

Wszystko wskazuje na to, że pogoda nam dopisze! Powinieneś więc pamiętać o zabraniu swojego lednickiego niezbędnika, w skład którego wchodzą: lekkie, wygodne ubrania, dodatkowa bluza, która przyda się po zmroku, prowiant i duża ilość wody, koc termiczny, ale przede wszystkim krem z filtrem, nakrycie głowy, karimata i lekarstwa, które przyjmujesz na stałe. To pozwoli Ci w pełni cieszyć się pogodą podczas spotkania!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, aby już teraz poczuć klimat Spotkania Lednickiego, koniecznie obejrzyj „Kroki ku Lednicy”, które są duchowym przygotowaniem do Lednicy. Dla osób ciekawych tego, jak wygląda Lednica „od podszewki” proponujemy Lednovlogi – filmiki pokazujące kulisy przygotowań do Spotkania. Zachęcamy też do śledzenia nas na portalach społecznościowych i obejrzenia teledysku do tegorocznego hymnu lednickiego: https://www.youtube.com/watch?v=tNBLIyVlnm0 Jesteśmy pewni, że nasz wodzirej – Kazek Hojna krokami, które stworzył do tej piosenki rozbuja całe Pole! My już nie możemy się doczekać!

Przed nami niesamowity, niezapomniany czas – nie może Cię to ominąć!
Do zobaczenia 2 czerwca na Polach Lednickich!
Więcej na: www.lednica2000.pl

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

Polecamy

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

Ta książeczka pragnie opowiedzieć najmłodszym o pięknie i znaczeniu Eucharystii....

11,20 zł

Masz wątpliwości co do swojego uczucia? Nie wiesz, czy to miłość, czy przelotne...

17,60 zł

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

Zbiór 133 ćwiczeń teatralnych, które w wielu sytuacjach mogą służyć także jako ćwiczenia...

10,90 zł

św. Jan Bosko

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

Nowe, przeredagowane wydanie książki "Spełniony sen" w twardej oprawie.

21,80 zł

Z typowej, niektórzy powiedzą banalnej, biografii Świętego Lodovico Gasparini (reżyseria...

4,99 zł

Napisano kiedyś, że mówienie o życiu księdza Bosko bez wspominania jego snów, to jak...

24 zł

Kalendarz kieszonkowy składa się z dwóch części: terminarza oraz modlitewnika, w którym...

9,90 zł

Słówka na dobranoc są tradycją wybitnie salezjańską. Ostatnio przełożony generalny...

13,20 zł

książka

Mocne świadectwo Katarzyny ukazuje, jak łatwo człowiek może oderwać się od Boga, licząc...

23,00 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

11,80 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

11,80 zł

Opowieści Bruno Ferrero w serii ilustrowanych książek skłaniających do refleksji. Jest to...

11,80 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

opowiadania dla ducha

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

Bruno Ferrero próbuje dowieść, że chrześcijaństwo jest najprostszą droga do prawdy, a...

18,00 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

11,80 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

11,80 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Na książeczkę tę składają się małe opowieści oraz kilka refleksji. Jest to coś w rodzaju...

11,80 zł

Nikodem - ciuchy dla wiary

Projekt powstały w Roku Miłosierdzia. Motywem przewodnim jest Psalm 145, 9. Pan jest...

59,00 zł

Elegancka saszetka na denary, talenty, srebrniki i kosztowności. Idealna do noszenia na...

49,00 zł

Czapka "Pochwalony!" w kultowym kroju - truckerka. Siateczka zapewnia doskonałą...

39 zł

Mojżesz koszulka męska. Projekt inspirowany fragmentem Księgi Wyjścia. "Mojżesz wyciągnął...

55 zł

Żywienie zbiorowe - koszulka damska. Projekt inspirowany motywem biblijnym mówiącym o...

55 zł

Koło rybackie - torba. Projekt inspirowany słowami Ewangelii wg. św. Mateusza. Chrystus...

25 zł