Szukając (straconego) szczęścia

recenzja książki "Nie krocz za mną"

Dodano: 3 kwiecień 2013 r.

RoseMary mówi o tym, że nie istnieje podział na „dobrą” (białą) oraz „złą” (czarną) magię, nie ma czegoś takiego, jak wykorzystywanie zdolności paranormalnych do dobrych celów, jeśli nie pochodzą od Boga.

wygraj tę książkę – wygraj tę książkę – wygraj tę książkę – wygraj tę książkę

Biorę dziś przeciw wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo. (Pwt 30, 19)

Jeśli mówimy o Bogu, o Jego zbawczym działaniu i nieskończonej Miłości, jakże często pomijamy jeden z ważniejszych aspektów naszej wiary: że za złem na świecie oraz za wszelkimi grzechami stoi osobowe zło – Szatan, ojciec kłamstwa (porównaj KKK 391nn). W wielu wybitnych pracach teologicznych podkreśla się ostatnio zanik wiary w Piekło oraz w to, że diabeł istnieje; zanik widoczny również wśród chrześcijan. Książka pt. „Nie krocz za mną” jako prawdziwa historia kobiety, która nie chciała być medium, pokazuje, że przekleństwo, grzech oraz osobista interwencja Złego to fakt, którego doznaje każdy z nas, często nie zdając sobie z tego sprawy.

Dziś mająca 37 lat kobieta, na prośbę swojego spowiednika, spisała swoje doświadczenia, swoją historię, z czym musiała się zmagać, ukazując wielką Miłość Boga do całego stworzenia i wielką nienawiść Szatana, wroga ludzkości i stworzeń. Autorka, która przedstawia się nam jako RoseMary, dysponowała, odkąd pamięta, paranormalnymi zdolnościami, nazywanymi zdolnościami mediumistycznymi, m.in. jasnowidzeniem, lewitacją, wiedzą tajemną (czyli wiedzą o takich rzeczach, o których w danym miejscu i czasie nie mogła się dowiedzieć w żaden fizyczny sposób), widziała duchy, demony oraz aurę człowieka. RoseMary opowiada również o tym, że w doświadczenia okultystyczne i spirytystyczne uwikłane były pokolenia przed nią, co sprawiło, że była „dziedziczne obciążona” takimi zdolnościami. Mimo wszelkich przeciwności, kuszenia, podszeptów, fałszywych wizji, które miały ją odwieść od Boga, postanowiła za wszelką cenę nie poddać się, gdyż walka toczyła się o jej duszę – jej wieczność. Zatem postanowiła powierzyć się Kościołowi, Zbawicielowi oraz opiece Najświętszej Maryi Panny. Swoją drogę do całkowitego wyzwolenia opisuje dosyć dokładnie, z komentarzem po latach, z refleksją na ten temat.

Wielu może stwierdzić, że to po prostu urojenia czy zwykła choroba psychiczna, jednakże autorka zdobyła wszelkie rozeznanie w tej sprawie, potwierdzone również przez spowiedników, iż wszystkie jej zdolności są efektem działania szatańskiego i należy radykalnie podjąć z tym walkę. Walkę, w której człowiek nie pozostaje sam – wystarczy zaufać Bogu. To On oddał za całą ludzkość życie na krzyżu w Wielki Piątek. Wiara w Boga, przylgnięcie do Niego oraz zdanie się na Jego prowadzenie potrafią wyrwać nawet z najgłębszych ciemności. Dla Boga bowiem nie ma takiego dołu, z którego nie mógłby nas wyciągnąć, nie ma takiego szkarłatu grzechu, którego nie da się wybielić. Przypomnijmy sobie, że sami mówimy w Credo: „Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał”.

RoseMary mówi o tym, że nie istnieje podział na „dobrą” (białą) oraz „złą” (czarną) magię, nie ma czegoś takiego, jak wykorzystywanie zdolności paranormalnych do dobrych celów, jeśli nie pochodzą od Boga. Daje nam też, jako wyraz również własnych poszukiwań, wskazówki dotyczące rozeznania. Przypomina, że już w Piśmie Św. jest napisane, iż „po owocach ich poznacie”. Po skutkach działania takich zdolności zatem można się przekonać o ich pochodzeniu (np. mimo cudownego ozdrowienia osoba wpada w problemy duchowe). Przestrzega, że należy być radykalnym chrześcijaninem, nie można iść nigdy na kompromis, nie wolno słuchać wróżek, wróżyć z kart, należy się trzymać z dala od wszelkiej aktywności parapsychologicznej, wahadełek, szamanizmu, wiary w przedmioty, inteligentne energie i wiele innych, gdyż są to przejawy zła, które dodatkowo wdziera się do naszych dusz w sposób niezauważany, zaś konsekwencje takich działań dostrzega się dopiero po czasie. Najważniejsze, byśmy nie zapominali: Wszelkie działanie zła ustaje wraz ze spowiedzią św., prowadzeniem sakramentalnego życia i szczerym powierzeniem się Bogu.

Historia autorki jest opatrzona również komentarzem ojca Aleksandra Posackiego SJ, analizą semantyczną filmu „Dziecko Rosemary”, próbą podsumowania nauczania Kościoła w sprawach spirytyzmu, satanizmu i okultyzmu, napisaną przez ks. Dominika Chmielewskiego SDB oraz listą innych świadectw, m.in. zebranych przez dra Kurta Kocha.

Po książkę warto sięgnąć. Nie spotkałem do tej pory takiego świadectwa, tak obszernego i opatrzonego komentarzami księży na ten temat. Polecam ją każdemu, jako przestrogę przed szukaniem kontaktów z nieznanymi mocami, które mogą zniszczyć, jako świadectwo i pocieszenie dla tych, którzy przechodzą lub przechodzili podobne historie, by nie tracili wiary.

RoseMary, Nie krocz za mną. Prawdziwa historia dziewczyny, która nie chciała być medium, Fronda, Warszawa 2013.

Tagi: książka
Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

Proponujemy, aby przez cały 2021 rok towarzyszyły nam fragmenty snów św. Jana Bosko....

8,50 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

Książka jest zbiorem opowiadań na poszczególne dni adwentu i w ten sposób przygotowuje do...

27,52 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Jak dobrze i mądrze budować relację z nastolatkami? Jak dojrzale rozmawiać z tymi,...

38,90 zł

św. Jan Bosko

Ta mała antologia powstała z pragnienia docenienia jego nauczania o codziennej modlitwie...

15,90 zł

Ksiądz Bosko na polecenie papieża Piusa IX, spisał dzieje pierwszych 40 lat swego życia....

11,88 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Z typowej, niektórzy powiedzą banalnej, biografii Świętego Lodovico Gasparini (reżyseria...

4,99 zł

Napisano kiedyś, że mówienie o życiu księdza Bosko bez wspominania jego snów, to jak...

24 zł

Albumowe wydanie biografii św. Jana Bosko zawierające zdjęcia archiwalne Świętego. Po...

18,90 zł

książka

Antologia jest niewielkim wyborem tekstów z różnorakich publikacji, wystąpień,...

44,90 zł

Ta książeczka pragnie opowiedzieć najmłodszym o pięknie i znaczeniu Eucharystii....

12,20 zł

Opowiadania Bruno Ferrero w sposób obrazowy i czuły ukazują różne sytuacje, a ich...

13,90 zł

Biografia św. Dominika Savio

14,40 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

12,90 zł

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

opowiadania dla ducha

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

13,90 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

12,90 zł

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Ta książka spokojnie idzie pod prąd, sugerując proste i dostępne dla wszystkich sposoby...

18,00 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł