Tydzień Jezusa po raz pierwszy w Warszawie

Dodano: 15 czerwiec 2015 r.

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Glory”, Slot Warszawa, Ogólnopolski Marsz dla Jezusa, Festiwal filmów chrześcijańskich, liczne koncerty, warsztaty odbędą się w Warszawie pod szyldem Tygodnia Jezusa. Mieszkańców stolicy w dniach 21-28 czerwca czeka prawdziwa eksplozja współczesnej i alternatywnej kultury chrześcijańskiej. Jej epicentrum znajdzie się w przygotowanym specjalnie na tę okazję miasteczku na Polach Mokotowskich.

„Tydzień Jezusa to jedyny w swoim rodzaju festiwal, organizowany przez ludzi, dla których Bóg jest na pierwszym miejscu przez 365 dni w roku” - taki komunikat widnieje na stronie internetowej imprezy, w której organizację zaangażowało się większość protestanckich kościołów w Warszawie. Z ramienia Kościoła Katolickiego udział zadeklarowali ks. Antoni Wita FDP z Zakonu Orionistów i Jacek Weigl - lider wspólnoty Chefsiba oraz dyrektor chrześcijańskiej szkoły Samuel. Tydzień Jezusa został objęty honorowym patronatem posła Johna Abrahama Godsona.

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Glory”

W ramach Tygodnia Jezusa odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu muzyki chrześcijańskiej Glory, podczas którego wystąpią m.in. Mietek Szczęśniak i Deus Meus, Exodus 15, oraz chrześcijański raper Kolah. Jedną z ciekawszych atrakcji ma być koncert Leland Johnson, który zajął drugie miejsce na świecie w konkursie naśladowania Elvisa Presleya. Zasiądzie on w jury festiwalu obok basisty Budki Suflera Mirosława Stępnia i dziennikarza radiowego Waldemara Kasperczaka. Przesłuchania rozpoczną się w środę 24 czerwca i trwać będą aż do soboty. Na zwycięzców czeka kwota w wysokości 15 000 zł. Dla wykonawców, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce przewidziano nagrody pocieszenia: pakiet godzin studyjnych i realizację profesjonalnego teledysku. Każdy dzień festiwalu zakończy się występem gwiazd muzyki chrześcijańskiej. Finałowy koncert odbędzie się po ogólnopolskim Marszu dla Jezusa. Obok przedstawicieli sceny chrześcijańskiej wezmą w nim udział zwycięzcy festiwalu oraz muzycy, których twórczość spotkała się z największe uznanie jury.

Afrykańskie brzmienie

25 czerwca o godz. 19 na polu Mokotowskim odbędzie się koncert Leye Oladipupo - autora tekstów, lidera uwielbienia, perkusisty i producenta. Leye ma opinię jednego z najlepszych perkusistów w świecie muzyki chrześcijańskiej. Urodził się w Lagos w Nigerii i już od dzieciństwa grał na perkusji w swoim kościele. Fascynacją jazzem zaraził się od muzyków takich jak Dave Weckl, Steve Gadd i James Bradley Junior. W wieku 18 lat założył swój pierwszy zespół D'Rovans. Później grał w zespołach uwielbieniowych Agbala Itura oraz Shekinach glory. W swoim dorobku ma niezliczone koncerty na międzynarodowych konferencjach na całym świecie, prowadzenie seminariów i warsztatów oraz dwa albumy, „Number One” i „You too much”.

Marsz dla Jezusa

W sobotę 27 czerwca o godz. 12 z Placu Bankowego po raz kolejny wyruszy Ogólnopolski Marsz dla Jezusa. Na ulicach Warszawy znów pojawią się biało-czerwone baloniki, charakterystyczne czerwone koszulki z treściami o charakterze ewangelizacyjnym. W pokojowej manifestacji wezmą udział katolicy i protestanci z różnych denominacji. Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę krzewienia chrześcijańskich wartości, będących fundamentem zachodniej cywilizacji. Zdaniem Artura Pawłowskiego, głównego organizatora marszu, wypierając się moralnych zasad pochodzących z Pisma Świętego, Europa podcina gałąź, na której siedzi. - Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy wyznawcy Chrystusa. Pokażmy, że nasza wiara jest pozytywna. Że pokój, dobro i miłość nie utraciły na znaczeniu. Będziemy maszerować w jedności, ku czci naszego Boga i nie jest to smutne wydarzenie, lecz prawdziwe święto pełne radości i modlitwy - przekonuje Pawłowski. Na trasie zaplanowano przystanki, podczas których odbędą się modlitwy m.in. o Polskę, Warszawę oraz urzędników i polityków. Będzie można usłyszeć krótkie przemówienia osób duchownych i przedstawicieli wspólnot zaangażowanych w organizację Tygodnia Jezusa.

Slot Warszawa

Warszawski Slot to prawdziwa gratka dla miłośników kultury alternatywnej. W ramach imprezy od 24 do 27 czerwca odbędą się liczne koncerty. Malchus zabierze słuchaczy w podróż po zakamarkach sfrustrowanej duszy młodego Polaka. Zespół znany jest z mocnego, hardcorowego brzmienia, okraszonego wpadającymi w ucho melodiami. Hedlinerem programu będzie rosyjski alter rockowy zespół Nuteki, który popularność zdobywał grając ostry rapcor. Na scenie pojawi się znany z formacji Royal Rap hip-hopowiec Kolah oraz Poison. Odbędą się również koncerty Rymcerzy, Allena, Wiecznego oraz rapera o mało optymistycznym pseudonimie „Kryzys”. Pozytywnych wibracji z pewnością dostarczy Arci. Z pochodzenia Armeńczyk w wyjątkowy sposób łączy reggae i hip-hop osadzony na melodyjnych i dynamicznych bitach. W ramach Slotu odbędą się liczne warsztaty, m.in. z fryzjerstwa, strzelania z łuku, graffiti i odlewania z wosku oraz spotkania z twórcami i gośćmi programów „I’am second” i „Na poddaszu”. Na widzów nocnego kina czekać będą filmy wybrane przez Adama Bajerskiego. O morale uczestników imprezy zadbają znani mówcy motywacyjni i coachowie: Jacek Walkiewicz, Dawid Wawrzyniak i autor książki „Pełna MOC życia” i „Pełna MOC możliwości” Andrzej Burzyński.

Festiwal filmów chrześcijańskich w Kinie Wisła

Kino chrześcijańskie najczęściej kojarzone jest z adaptacjami historycznych opowieści o postaciach biblijnych lub żywotach świętych. Z pewnością filmy te stanowią nieocenioną wartość, jednak prezentowane na festiwalu ujęcie kina chrześcijańskiego będzie szersze i znacznie bliższe czasom współczesnym. Na widzów czekać będzie kilkanaście filmów produkcji amerykańskiej, europejskiej oraz polskiej. Jednym z nich jest obraz braci Jona i Andy’ego Erwinów częściowo inspirowany autentyczną historią Gianny Jessen – kobiety, która przeżyła własną aborcję. Szukając swej biologicznej matki, odkrywa prawdę o sobie – o tym, że urodziła się w trakcie aborcji. Obraz wiernie ukazuje osobę, która przeszła na samym początku życia olbrzymią traumę. Choć doświadczenie to nie zachowało się w jej pamięci, ma ogromny wpływ na jej postawę wobec bliskich i świata. Kolejnym ciekawym filmem, który pojawi się na festiwalu jest Łaska i Miłosierdzie reżyserii Davida G.Evansa. Produkcja opowiada o przypadkowym spotkaniu, które na zawsze odmienia życie dwóch mężczyzn – pełnego rasistowskich uprzedzeń policjanta i czarnoskórego pastora. Policjant Bill "Mac" McDonald (Michael Joiner) traci w wypadku ukochanego syna i przez kilkanaście kolejnych lat nie może pogodzić się z jego śmiercią. Jest pełen bólu i rasistowskich uprzedzeń. Obwinia o wszystko Boga, robi się zgorzkniały i coraz bardziej oddala się od rodziny. Czy mężczyźni będą w stanie znaleźć wspólny język i nawzajem się wesprzeć? Inspirujący dramat, opowiadający o poszukiwaniu odkupienia, przezwyciężaniu rasowych uprzedzeń i sile wiary. Ponadto, w ramach Festiwalu Filmów Chrześcijańskich odbędą się projekcje następujących filmów: Odważni, Powrót do domu, Adwokat ulicy, Mesjasz bus, Więcej niż sen, Ostrze włóczni, Strzelając do psów, Wiara króla, Bezcenny dar, Odporni, Pole Abla, Głupi mądry film.

Filary Ognia po raz pierwszy w Polsce!

Amerykański musical Brenta Grosvenora w broadwayowskim wykonaniu prezentuje Dzieje Apostolskie w pełnej choreografii. Przedstawienie w stylu i brzmieniu rodem z Broadwayu opowiada historię głównego krzewiciela chrześcijaństwa, jakim był apostoł Paweł. Piękna muzyka, dramatyczna gra aktorów i efekty oświetleniowe czynią z musicalu wydarzenie wyjątkowe nie tylko dla osób wierzących, lecz także dla wszystkich miłośników teatru. Spektakl będzie można obejrzeć 24 i 25 czerwca w kościele Chrześcijańska Społeczność Północ, przy ul. Elektronowej 10. Wstęp wolny.

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

Jak dobrze i mądrze budować relację z nastolatkami? Jak dojrzale rozmawiać z tymi,...

38,90 zł

"Do Canossy i z powrotem" to zbiór ciekawostek i dykteryjek zaczerpniętych z dwóch...

24,90 zł

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

32 rysunki do kolorowania, które przeprowadzają dziecko przez najważniejsze miejsca i...

5,90 zł

Książka jest zbiorem opowiadań na poszczególne dni adwentu i w ten sposób przygotowuje do...

27,52 zł

św. Jan Bosko

Z typowej, niektórzy powiedzą banalnej, biografii Świętego Lodovico Gasparini (reżyseria...

4,99 zł

Ta mała antologia powstała z pragnienia docenienia jego nauczania o codziennej modlitwie...

15,90 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Napisano kiedyś, że mówienie o życiu księdza Bosko bez wspominania jego snów, to jak...

24 zł

Ksiądz Bosko na polecenie papieża Piusa IX, spisał dzieje pierwszych 40 lat swego życia....

11,88 zł

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

książka

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

12,90 zł

32 rysunki do kolorowania, które przeprowadzają dziecko przez najważniejsze miejsca i...

5,90 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Zbiór 133 ćwiczeń teatralnych, które w wielu sytuacjach mogą służyć także jako ćwiczenia...

10,90 zł

Biografia św. Dominika Savio

14,40 zł

opowiadania dla ducha

Bruno Ferrero próbuje dowieść, że chrześcijaństwo jest najprostszą droga do prawdy, a...

18,00 zł

Opowiadania Bruno Ferrero w sposób obrazowy i czuły ukazują różne sytuacje, a ich...

13,90 zł

Książka z opowiadaniami świątecznymi powstała, aby towarzyszyć nam w najmilszym i...

24,90 zł

Ta książka spokojnie idzie pod prąd, sugerując proste i dostępne dla wszystkich sposoby...

18,00 zł

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

Ta książeczka pragnie opowiedzieć najmłodszym o pięknie i znaczeniu Eucharystii....

12,20 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł