Tydzień Jezusa po raz pierwszy w Warszawie

Dodano: 15 czerwiec 2015 r.

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Glory”, Slot Warszawa, Ogólnopolski Marsz dla Jezusa, Festiwal filmów chrześcijańskich, liczne koncerty, warsztaty odbędą się w Warszawie pod szyldem Tygodnia Jezusa. Mieszkańców stolicy w dniach 21-28 czerwca czeka prawdziwa eksplozja współczesnej i alternatywnej kultury chrześcijańskiej. Jej epicentrum znajdzie się w przygotowanym specjalnie na tę okazję miasteczku na Polach Mokotowskich.

„Tydzień Jezusa to jedyny w swoim rodzaju festiwal, organizowany przez ludzi, dla których Bóg jest na pierwszym miejscu przez 365 dni w roku” - taki komunikat widnieje na stronie internetowej imprezy, w której organizację zaangażowało się większość protestanckich kościołów w Warszawie. Z ramienia Kościoła Katolickiego udział zadeklarowali ks. Antoni Wita FDP z Zakonu Orionistów i Jacek Weigl - lider wspólnoty Chefsiba oraz dyrektor chrześcijańskiej szkoły Samuel. Tydzień Jezusa został objęty honorowym patronatem posła Johna Abrahama Godsona.

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Glory”

W ramach Tygodnia Jezusa odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu muzyki chrześcijańskiej Glory, podczas którego wystąpią m.in. Mietek Szczęśniak i Deus Meus, Exodus 15, oraz chrześcijański raper Kolah. Jedną z ciekawszych atrakcji ma być koncert Leland Johnson, który zajął drugie miejsce na świecie w konkursie naśladowania Elvisa Presleya. Zasiądzie on w jury festiwalu obok basisty Budki Suflera Mirosława Stępnia i dziennikarza radiowego Waldemara Kasperczaka. Przesłuchania rozpoczną się w środę 24 czerwca i trwać będą aż do soboty. Na zwycięzców czeka kwota w wysokości 15 000 zł. Dla wykonawców, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce przewidziano nagrody pocieszenia: pakiet godzin studyjnych i realizację profesjonalnego teledysku. Każdy dzień festiwalu zakończy się występem gwiazd muzyki chrześcijańskiej. Finałowy koncert odbędzie się po ogólnopolskim Marszu dla Jezusa. Obok przedstawicieli sceny chrześcijańskiej wezmą w nim udział zwycięzcy festiwalu oraz muzycy, których twórczość spotkała się z największe uznanie jury.

Afrykańskie brzmienie

25 czerwca o godz. 19 na polu Mokotowskim odbędzie się koncert Leye Oladipupo - autora tekstów, lidera uwielbienia, perkusisty i producenta. Leye ma opinię jednego z najlepszych perkusistów w świecie muzyki chrześcijańskiej. Urodził się w Lagos w Nigerii i już od dzieciństwa grał na perkusji w swoim kościele. Fascynacją jazzem zaraził się od muzyków takich jak Dave Weckl, Steve Gadd i James Bradley Junior. W wieku 18 lat założył swój pierwszy zespół D'Rovans. Później grał w zespołach uwielbieniowych Agbala Itura oraz Shekinach glory. W swoim dorobku ma niezliczone koncerty na międzynarodowych konferencjach na całym świecie, prowadzenie seminariów i warsztatów oraz dwa albumy, „Number One” i „You too much”.

Marsz dla Jezusa

W sobotę 27 czerwca o godz. 12 z Placu Bankowego po raz kolejny wyruszy Ogólnopolski Marsz dla Jezusa. Na ulicach Warszawy znów pojawią się biało-czerwone baloniki, charakterystyczne czerwone koszulki z treściami o charakterze ewangelizacyjnym. W pokojowej manifestacji wezmą udział katolicy i protestanci z różnych denominacji. Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę krzewienia chrześcijańskich wartości, będących fundamentem zachodniej cywilizacji. Zdaniem Artura Pawłowskiego, głównego organizatora marszu, wypierając się moralnych zasad pochodzących z Pisma Świętego, Europa podcina gałąź, na której siedzi. - Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy wyznawcy Chrystusa. Pokażmy, że nasza wiara jest pozytywna. Że pokój, dobro i miłość nie utraciły na znaczeniu. Będziemy maszerować w jedności, ku czci naszego Boga i nie jest to smutne wydarzenie, lecz prawdziwe święto pełne radości i modlitwy - przekonuje Pawłowski. Na trasie zaplanowano przystanki, podczas których odbędą się modlitwy m.in. o Polskę, Warszawę oraz urzędników i polityków. Będzie można usłyszeć krótkie przemówienia osób duchownych i przedstawicieli wspólnot zaangażowanych w organizację Tygodnia Jezusa.

Slot Warszawa

Warszawski Slot to prawdziwa gratka dla miłośników kultury alternatywnej. W ramach imprezy od 24 do 27 czerwca odbędą się liczne koncerty. Malchus zabierze słuchaczy w podróż po zakamarkach sfrustrowanej duszy młodego Polaka. Zespół znany jest z mocnego, hardcorowego brzmienia, okraszonego wpadającymi w ucho melodiami. Hedlinerem programu będzie rosyjski alter rockowy zespół Nuteki, który popularność zdobywał grając ostry rapcor. Na scenie pojawi się znany z formacji Royal Rap hip-hopowiec Kolah oraz Poison. Odbędą się również koncerty Rymcerzy, Allena, Wiecznego oraz rapera o mało optymistycznym pseudonimie „Kryzys”. Pozytywnych wibracji z pewnością dostarczy Arci. Z pochodzenia Armeńczyk w wyjątkowy sposób łączy reggae i hip-hop osadzony na melodyjnych i dynamicznych bitach. W ramach Slotu odbędą się liczne warsztaty, m.in. z fryzjerstwa, strzelania z łuku, graffiti i odlewania z wosku oraz spotkania z twórcami i gośćmi programów „I’am second” i „Na poddaszu”. Na widzów nocnego kina czekać będą filmy wybrane przez Adama Bajerskiego. O morale uczestników imprezy zadbają znani mówcy motywacyjni i coachowie: Jacek Walkiewicz, Dawid Wawrzyniak i autor książki „Pełna MOC życia” i „Pełna MOC możliwości” Andrzej Burzyński.

Festiwal filmów chrześcijańskich w Kinie Wisła

Kino chrześcijańskie najczęściej kojarzone jest z adaptacjami historycznych opowieści o postaciach biblijnych lub żywotach świętych. Z pewnością filmy te stanowią nieocenioną wartość, jednak prezentowane na festiwalu ujęcie kina chrześcijańskiego będzie szersze i znacznie bliższe czasom współczesnym. Na widzów czekać będzie kilkanaście filmów produkcji amerykańskiej, europejskiej oraz polskiej. Jednym z nich jest obraz braci Jona i Andy’ego Erwinów częściowo inspirowany autentyczną historią Gianny Jessen – kobiety, która przeżyła własną aborcję. Szukając swej biologicznej matki, odkrywa prawdę o sobie – o tym, że urodziła się w trakcie aborcji. Obraz wiernie ukazuje osobę, która przeszła na samym początku życia olbrzymią traumę. Choć doświadczenie to nie zachowało się w jej pamięci, ma ogromny wpływ na jej postawę wobec bliskich i świata. Kolejnym ciekawym filmem, który pojawi się na festiwalu jest Łaska i Miłosierdzie reżyserii Davida G.Evansa. Produkcja opowiada o przypadkowym spotkaniu, które na zawsze odmienia życie dwóch mężczyzn – pełnego rasistowskich uprzedzeń policjanta i czarnoskórego pastora. Policjant Bill "Mac" McDonald (Michael Joiner) traci w wypadku ukochanego syna i przez kilkanaście kolejnych lat nie może pogodzić się z jego śmiercią. Jest pełen bólu i rasistowskich uprzedzeń. Obwinia o wszystko Boga, robi się zgorzkniały i coraz bardziej oddala się od rodziny. Czy mężczyźni będą w stanie znaleźć wspólny język i nawzajem się wesprzeć? Inspirujący dramat, opowiadający o poszukiwaniu odkupienia, przezwyciężaniu rasowych uprzedzeń i sile wiary. Ponadto, w ramach Festiwalu Filmów Chrześcijańskich odbędą się projekcje następujących filmów: Odważni, Powrót do domu, Adwokat ulicy, Mesjasz bus, Więcej niż sen, Ostrze włóczni, Strzelając do psów, Wiara króla, Bezcenny dar, Odporni, Pole Abla, Głupi mądry film.

Filary Ognia po raz pierwszy w Polsce!

Amerykański musical Brenta Grosvenora w broadwayowskim wykonaniu prezentuje Dzieje Apostolskie w pełnej choreografii. Przedstawienie w stylu i brzmieniu rodem z Broadwayu opowiada historię głównego krzewiciela chrześcijaństwa, jakim był apostoł Paweł. Piękna muzyka, dramatyczna gra aktorów i efekty oświetleniowe czynią z musicalu wydarzenie wyjątkowe nie tylko dla osób wierzących, lecz także dla wszystkich miłośników teatru. Spektakl będzie można obejrzeć 24 i 25 czerwca w kościele Chrześcijańska Społeczność Północ, przy ul. Elektronowej 10. Wstęp wolny.

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

Zebrane w tej książce opowiadania przybliżają Maryję jako wrażliwą i czułą towarzyszkę...

24,90 zł

Tytuł tomiku uświadamia, że tym, co naprawdę mamy i czego nigdy nie zostaniemy pozbawieni...

15,90 zł

Jak dobrze i mądrze budować relację z nastolatkami? Jak dojrzale rozmawiać z tymi,...

38,90 zł

Obraz 20x30 cm został wydrukowany na płótnie bawełnianym CANVAS (100% bawełny, 360 g/m2)...

85,00 zł

Różaniec przemienia życie, a lektura tej książki przemienia sposób myślenia o różańcu....

27,90 zł

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

29,90 zł

św. Jan Bosko

Janków jest całe mnóstwo, ale taki – tylko jeden. Wielu już opisywało jego życie, ale...

18,90 zł

Ta mała antologia powstała z pragnienia docenienia jego nauczania o codziennej modlitwie...

15,90 zł

Albumowe wydanie biografii św. Jana Bosko zawierające zdjęcia archiwalne Świętego. Po...

18,90 zł

Napisano kiedyś, że mówienie o życiu księdza Bosko bez wspominania jego snów, to jak...

24 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

książka

Biografia bł. ks. Tytusa Zemana jest świadectwem niezwykłej odwagi i bezkompromisowości....

34,90 zł

Biografia św. Dominika Savio

14,40 zł

Ta książka wprowadza najmłodszych w modlitwę jeszcze głębiej. Przybliża różne jej formy i...

24,90 zł

Ta książka spokojnie idzie pod prąd, sugerując proste i dostępne dla wszystkich sposoby...

18,00 zł

Kolorowanka o Eucharystii, która wyjaśnia Mszę Świętą, odwołując się do codziennego życia...

9,90 zł

Ta książeczka pragnie opowiedzieć najmłodszym o pięknie i znaczeniu Eucharystii....

12,20 zł

opowiadania dla ducha

Książka z opowiadaniami świątecznymi powstała, aby towarzyszyć nam w najmilszym i...

24,90 zł

Ta książeczka pragnie opowiedzieć najmłodszym o pięknie i znaczeniu Eucharystii....

12,20 zł

Książka jest zbiorem opowiadań na poszczególne dni adwentu i w ten sposób przygotowuje do...

27,52 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

Ta książka spokojnie idzie pod prąd, sugerując proste i dostępne dla wszystkich sposoby...

18,00 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł