M.

Dodano: 2 styczeń 2013 r.

Proszę o modlitwę w intencji: łaski żalu i spowiedzi dla Moniki...
Dawniej po każdym upadku chodziłam do spowiedzi, obecnie czekam na... sama nie wiem, ale boję się. Nie żałuję też za niektóre grzechy. W tym roku jeszcze nie przyjmowałam Komunii...
Nie wiem co zrobić...

dane kontaktowe
Portret użytkownika Sasiek
Sasiek, 12 styczeń 2013 r.

Podstawa to modlitwa.
Nie żałujesz, bo zapewne nie rozumiesz zła i konsekwencji danego grzechu.
Nie wiesz co robić? Zwróć serce ku Bogu i Jego Matce.
Pomodlę się
gg 6623078

Portret użytkownika molly
molly, 5 styczeń 2013 r.

Każdy kapłan jest kapłanem, przez niego w konfesjonale mówi do Ciebie sam Jezus, więc nie martw się, że nie jesteś z Krakowa. Fragment "Dzienniczka", może być pomocny :D : "Córko, kiedy przystępujesz do spowiedzi świętej, do tego źródła miłosierdzia mojego, zawsze spływa na twoją duszę moja krew i woda, która wyszła z serca mojego, i uszlachetnia twą duszę. Za każdym razem, jak się zbliżasz do spowiedzi świętej, zanurzaj się cała w moim miłosierdziu z wielką ufnością, abym mógł zlać na duszę twoją hojność swej łaski. Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. Powiedz duszom, że z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności. Jeżeli ufność ich będzie wielka, hojności mojej nie ma granic. Strumienie mej łaski zalewają dusze pokorne. Pyszni zawsze są w ubóstwie i nędzy, gdyż łaska moja odwraca się od nich do dusz pokornych."

Portret użytkownika Ann
Ann, 5 styczeń 2013 r.

Droga Moniko! mimo, iz mam tylko 15 lat, to chce Ci powiedziec jedno. Pan Bog widzi, ze sie do Niego oddalasz, jednak tez widzi, ze w glebi serca chcesz to Niego wrocic... On Cie kocha zawsze, niezaleznie od tego czy chcesz tego czy nie. Spowiedz jest swojego rodzaju zwierzeniem sie Mu z popelnionych, czesto zlych rzeczy... jezeli jestes z Krakowa, to polecam bardzo udanie sie do kosciola sw. Barbary, jest to naprawde niesamowity kosciol. Panuje w nim cudowna atmosfera swietosci i czujesz sie w tym kosciele jak we wlasnym domu, jak w domu Ojca.... jezeli zdobedziesz sie na odwage to polecam pojsc tez do spowiedzi do ksiedza, ktorego imienia niestety nie pamietam, ale sprobuje to sprawdzic. Mam nadzieje, ze choc troche udalo mi sie Ci pomoc. Oczywiscie pomodle sie za Ciebie! :)

Portret użytkownika MONICZKA9020
MONICZKA9020, 5 styczeń 2013 r.

Niestety nie jestem z Krakowa.
Dziękuję za pomoc i za modlitwę.

Portret użytkownika molly
molly, 3 styczeń 2013 r.

Napiszę Ci krótkie opowiadanie dla ducha ;). Pochodzi z książki "Jak zmienić swoje życie".

Skradziony diament

O królu Aragonii, jednej z hiszpańskich krain, opowiada się interesującą historię.
Pewnego dnia poszedł ze swymi dworzanami do jubilera. W czasie gdy rozmawiał ze złotnikiem, dworzanie przyglądali się ozdobom. Kiedy opuścili sklep, po drodze dogonił ich sklepikarz i poinformował króla, że zginął mu bardzo cenny diament. Król nakazał swojej świcie zawrócić. Poprosił złotnika, aby przyniósł dzbanek napełniony solą. Gdy tak się stało, powiedział do swych ludzi, by każdy włożył do dzbanka dłonie zaciśnięte w pięść, a wyciągnął otwarte.
Kiedy wszyscy to uczynili, wysypano sól na stół. I diament się znalazł.
Król miał dobre serce. Chciał dać złodziejowi szansę, by mógł naprawić swój występek bez publicznego wstydu.
Tak samo postępuje z nami Jezus. Dopóki jesteśmy na ziemi, dzięki spowiedzi możemy otrzymać przebaczenie.

Portret użytkownika molly
molly, 3 styczeń 2013 r.

Kochana Moniko! Czasami wszyscy uważamy, że żal za grzechy ma być emocjonalny, mamy go "czuć", a nawet wylewać łzy. Jednak wystarczy, że po prostu chcesz naprawić wyrządzone zło dobrem. Myślę, że to będzie żal.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/MS/idziemy200912-spowiedz.html <- ten artykuł może być przydatny :)
Natomiast na stronie kierownictwa duchowego ks. J. Pierzchalskiego http://pierzchalski.ecclesia.org.pl/index.php?page=01&id=01-01&t=47 jest napisane, że żal jest porzuceniem pozycji, na której znajdowaliśmy się w chwili popełnienia grzechu.
Oczywiście, będę pamiętać o Tobie w modlitwie :)

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA