Chcąca wzrastać:)

Dodano: 13 czerwiec 2014 r.

Nie tracę nadziei w to, że ktoś tu jeszcze zagląda;) a więc chodzi o wakacje, jak wiecie- piękny czas, podczas którego jako uczniowie/studenci możemy odpocząć;) ale chciałabym, abym ten czas ogromu wolnego dobrze wykorzystać pod względem duchowym. I tu moje pytanie dla was: czy Wy już macie jakieś ciekawe pomysły?(oprócz wyjazdów-rekolekcji) Czy zamierzacie np. każdego dnia czytać jakąś część Pisma Świętego, może chcecie przeczytać całą Biblię? (jak tak, to jak chcecie to rozłożyć) Może np. postanowiliście czytać żywoty świętych, jakieś ich dzieła? Może jakieś ćwiczenia duchowe, rekolekcje, ale takie indywidualne? Jakieś stałe godziny modlitwy? Filmy? Albo omadlanie każdego dnia innej osoby( np.wykładowców)?
Cokolwiek:D Jeżeli przeżyliście już takie wakacje, w których jakoś szczególnie formowaliście się lub zamierzacie zacząć od 27 czerwca, to proszę o komentarze, jakieś dobre pomysły:)
3majcie się!:)

Portret użytkownika Sylwia
Sylwia, 16 czerwiec 2014 r.

Całe mnóstwo propozycji znajdziesz tutaj http://bosko.pl/info/kategorie/wakacje

Portret użytkownika ukochana
ukochana, 16 czerwiec 2014 r.

raczej chodzi mi o coś w stylu: patrz wyżej- co można wymyślić będąc w domu,niekoniecznie wyjeżdżając na rekolekcje, weekendy,ale dzięki;]

Portret użytkownika Sylwia
Sylwia, 17 czerwiec 2014 r.

Czyli nie dasz się namówić na wyjazd. ;-) Dobrze, w takim razie spróbuj może nowenny pompejańskiej http://bosko.pl/wiara/Nowenna-nie-do-odparcia.html
Jeśli zaś chodzi o lektury, to warto zajrzeć do biografii świętych, one zawsze umacniają człowieka. Polecam też encykliki (zwłaszcza ostatnie) lub Katechizm Kościoła Katolickiego, w którym znajduje się szereg istotnych rzeczy.

Portret użytkownika gapa
gapa, 14 czerwiec 2014 r.

Hmmmm... Może pomyśl o jakiejś pielgrzymce lub no nie wiem... Cieżko jest mi tobie pomóc bo nie wiem o jakiej diecezji mówimy, bo w każdej dużo sie dzieje w trakcie wakacji :) jak chcesz to możesz napisać do mnie na maila to pomogę ci coś poszukać ciekawego ;)

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA