KSM Archidiecezji Warszawskiej

Wakacje z wartościami

Dodano: 29 kwiecień 2013 r.

Trudno znaleźć we współczesnych podręcznikach do nauki angielskiego czytanek o rodzinnej wyprawie do kościoła, dojrzałej przyjaźni czy podejmowaniu odpowiedzialności. Bez problemu za to znajdziemy tam teksty o wolnych związkach i rozbitych rodzinach. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży postanowiło zaradzić temu problemowi i organizuje własne obozy językowe dla młodzieży.

Podczas obozów KSM-u, oprócz 5 godzin nauki dziennie języka angielskiego, francuskiego, włoskiego czy rosyjskiego oraz rozwijania swoich pasji (taniec, jazda konna), młodzież będzie jednocześnie formowała się w duchu wartości chrześcijańskich. – Nie chcemy być natarczywi w przekazie wartości. Cały proces wychowania dokonuje się przez specjalnie tworzone dla nas materiały dydaktyczne, postawy i zachowania nauczycieli, jak i wychowawców oraz całą atmosferę obozu – mówi Michał Baran, prezes KSM Archidiecezji Warszawskiej.

Obozy językowe organizowane są przez KSM w ramach szkoły językowej „eMKa” (skrót od: młodzież katolicka). Szkoła ta została założona już 15 lat temu przez samych KSM-owiczów, którzy dostrzegli problem „politycznie poprawnych” podręczników. Obecnie wieloletnie doświadczenie pozwala na ciągłe podnoszenie jakości obozów oraz ich rozwój. Co roku kilkaset osób uczestniczy w obozach „eMKi”.

KSM w Warszawie w tym roku organizuje obozy w Jastrzębiej Górze k. Władysławowa, Brennej k. Wisły oraz Białym Dunajcu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.warszawa.ksm.org.pl

Pełna oferta „eMKi” dostępna na: www.emka.ksm.org.pl

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA