Dla Boga nigdy nie jest za późno!

Dodano: 5 sierpień 2013 r.

Zastanawiasz się, czy Bóg Ci wybaczył? Czy po tym, co zrobiłeś/ zrobiłaś w swoim życiu, rozmyślasz, czy można jeszcze żyć z Bogiem i mieć szansę na poprawę? Odpowiedź na powyższe jest tylko jedna: TAK, Bóg Ci wybaczył, ale to nie wszystko.

sb/Bosko.pl

Ale nie tak samo ma się rzecz z przestępstwem jak z darem łaski. Jeżeli bowiem przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich śmierć, to o ileż obficiej spłynęła na nich wszystkich łaska i dar Boży, łaskawie udzielony przez jednego Człowieka, Jezusa Chrystusa. (Rz 5, 15)

Czasem człowiek nosi w sobie poczucie, że żałuje czegoś, że trzeba było postąpić inaczej. To gdybanie przeradza się w rozgoryczenie, że błędy życia uniemożliwiają podjęcie pewnych decyzji, że za późno jest na poprawę lub odwrócenie złych skutków takich decyzji. Nic bardziej błędnego.

Uświadom sobie po pierwsze, że Bóg Ci wybaczył i dał kolejną szansę! I Bóg nigdy się nie nudzi w dawaniu nowych szans, jak mówił papież Franciszek. Miej także świadomość, że chwila, w jakiej teraz się znajdujesz, jest tą jedyną najlepszą chwilą i innej nie będzie. Jeśli w tej chwili życia przychodzą Ci do głowy refleksje oraz żal za popełnione błędy, to dobrze! Ciesz się z tego, ale nie gdybaj. Nie jesteś w stanie wymyślić, co mogłoby być, a czego nie ma. Pomyśl, że może gdyby ta sytuacja nie zaszłaby, nie spotkałbyś/ spotkałabyś Boga i nie poznałbyś/ poznałabyś Go lepiej, tak jak teraz. Ta chwila, w której mówisz do Niego, jest tą jedyną i niepowtarzalną. Pamiętaj, że każdy ma grzeszną przeszłość, ale po nawróceniu masz jeszcze świetlaną przyszłość. Oczywiście nikt nie mówi, że będzie łatwo. Ale z Panem Bogiem i Twoimi staraniami można wszystko. (Całym swoim życiem pokazywała to między innymi błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty). Tylko uwierz i chciej współpracować z łaską Bożą! A że czasem pojawia się wstyd oprócz żalu, to jeszcze lepiej. Świadomość słabości otwiera drogę do Boga. A tą drogą są sakramenty, w tym ten jedyny, niesamowity Sakrament Pokuty i Pojednania, a po nim Eucharystia.

I na koniec: Bóg po Twoim nawróceniu potrafi nawet z najgorszego zła wyprowadzić dobro. My nie jesteśmy w stanie sobie tego wyobrazić. Bo Bóg nie udziela łaski tylko do wyrównania strat w taki sposób, by człowiek wyszedł na zero. On udziela nawróconemu tyle, że jest jej ponad normę, więcej. Jak pisze św. Paweł w Liście do Rzymian: „obficiej spłynęła łaska”. Nigdy jej nie braknie, mimo naszych słabości czy trudności życia.

Miłosierdzie Boże jest niezmierzone. Pomyśl o św. Pawle z Tarsu – prześladował chrześcijan, Bóg mu przebaczył. Ale na tym się nie skończyło – Bóg prześladowcę uczynił apostołem! Czy było dla Pawła za późno? Przecież apostołowie byli już ustanowieni, Pan już był w Niebie. A jednak! I dał mu taką gorliwość, że ten podróżował po całym starożytnym świecie, mówiąc o Jego łasce. I to nie koniec przykładów. Bł. Bartłomiej Longo był satanistą. Świadomie oddał się na służbę diabłu. Bóg nie tylko umożliwił mu powrót i przebaczenie win – Bóg uzdolnił go do wielkich rzeczy. Bartłomiej Longo był po nawróceniu orędownikiem modlitwy różańcowej, gorliwym czcicielem Matki Boskiej. I jak wspomniałem na początku, został beatyfikowany w 1980 r., a teraz oczekuje się jego kanonizacji.

Reklama
Portret użytkownika Anonymous
Anonymous (anonimowy), 14 styczeń 2015 r.

gdyby Bog byl tylko sprawiedliwy,nie wpuscilby dobrego łotra do raju...ale trzeba zalowac za popelnione zlo...i wyrzec sie szatana,ktory chce tylko Boga ranic.Modlcie sie.polecam rozaniec
zastanowcie sie,trzeba wybrac BOG albo szatan,nie ma nic posrodku.

Portret użytkownika KamilŁ
KamilŁ (anonimowy), 13 czerwiec 2014 r.

Miłosierdzie Boże jest nieogarnione. Zachwycam się nad tym, ilekroć czytam tego typu komentarze. Oznaczają one bowiem, jak wielkich cudów Bóg dokonuje w życiu człowieka, w życiu wszystkich istot, które są w prawdziwej wolności. Ten jęk diabła o niewoli, o istnieniu, potwierdza tylko fakt, iż Bóg jest tak dobry, że kocha każde stworzenie, nawet to, które opowiada się przeciw Niemu, pozwalając Mu żyć, choć w przypadku odłączających się jest to raczej trwanie niż życie. Jezus Chrystus, Syn Boży, daje życie wieczne każdemu, kto o to prosi, bo Bóg niczego nie czyni na siłę. Bóg jest Bogiem stwarzającym, Bogiem miłości i miłosierdzia, Bogiem, który otacza każdego swoim światłem, Bogiem, który zbawia, podnosi z upadków. Każdy człowiek może zbliżyć się dzięki Jezusowi Chrystusowi do tego Źródła, do tej Krynicy.

Chwała Panu!

Portret użytkownika Anonymous
Anonymous (anonimowy), 12 czerwiec 2014 r.

Wszystkie Istoty Rozumne-(Aniołowie oraz Ludzie) które Stworzył Wszechmogący Pan Bóg są jego Niewolnikami.Przykładem jest choćby Szatan czyli Upadły Anioł.Dlaczego Pan Bóg Go nie unicestwił bo jest on potrzebny do przesiewu ludzi-Czy będą stworzeni ludzie wierzyć w Pana Boga czy nie.A Gdy przyjdzie Sąd Boży.To czy Szatan i inni upadli Aniołowie zostaną ,,wyłączeni" przestaną istnieć? Otóż nie oni i dusze złych ludzi trafią na wieczne męki do piekła.Więc gdzie tu Dobroć Boża która jest podobno Nieskończona? A druga sprawa to Wolna Wola.Skoro ja mam Wolną Wolę to wybieram brak jakiegokolwiek istnienia.Mogę? Nie.Wszechmogący Pan Bóg mnie nie wyłączy na moją prośbę. To jest System Totalitarny gdzie jest Jedyny Władca i nikt nie ma możliwości Go usunąć lub zmienić jego Prawa.

Portret użytkownika azazel
azazel (anonimowy), 8 marzec 2014 r.

miłosierdzie bajki coraz bardziej utwierdzam się w tym co twierdzi kalwinizm - przeznaczenie.nie wierze w miłosierdzie wierze w sprawiedliwość .bóg jest tylko dobry na papierze w życiu ma nas gdzieś ot jego dobroć.

Portret użytkownika Anonymous
Anonymous (anonimowy), 6 kwiecień 2016 r.

A czy próbowałeś/łaś kiedykolwiek z serca się pomodlić? Zrób coś co jest początkiem czegoś nieodgadnionego - weź różaniec do ręki, lub jak nie masz po prostu odmów 10tkę różańca, ale nie tak byle jak szybko i bez skupienia. Po prostu w ciszy zastanawiając się nad wypowiadanymi słowami wypowiadaj je. Nie myśl o niczym innym, odrzuć myśli, które mogą Cię nachodzić, że to co teraz robisz jest kompletnie bez sensu. Gwarantuje, że coś drgnie i będzie to początek radosnego życia :-D

Ja doświadczyłem podczas mszy św. 14 lat temu nadzwyczajnej miłości Boga w moim sercu. Otworzyłem, nie trwałem w swoim zamkniętym myśleniu i nagle przestałem się czymkolwiek martwić, zastanawiać, dlaczego moje życie ułożyło się tak beznadziejnie, czemu mam tyle problemów. Po prostu to jest tak, jakby wszystko co Ci ciąży i nie daje swobodnie żyć w jednej chwili zniknęło. Masz pewność, że On Cię kocha - PEWNOŚĆ, nie złudzenie.Za to Panu Jezusowi dziś dziękuję.

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

Tytuł tomiku uświadamia, że tym, co naprawdę mamy i czego nigdy nie zostaniemy pozbawieni...

15,90 zł

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

29,90 zł

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po...

38,00 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

Biografia bł. ks. Tytusa Zemana jest świadectwem niezwykłej odwagi i bezkompromisowości....

34,90 zł

św. Jan Bosko

Z typowej, niektórzy powiedzą banalnej, biografii Świętego Lodovico Gasparini (reżyseria...

4,99 zł

Albumowe wydanie biografii św. Jana Bosko zawierające zdjęcia archiwalne Świętego. Po...

18,90 zł

Antologia jest niewielkim wyborem tekstów z różnorakich publikacji, wystąpień,...

44,90 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

Ta mała antologia powstała z pragnienia docenienia jego nauczania o codziennej modlitwie...

15,90 zł

książka

Tytuł tomiku uświadamia, że tym, co naprawdę mamy i czego nigdy nie zostaniemy pozbawieni...

15,90 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Biografia bł. ks. Tytusa Zemana jest świadectwem niezwykłej odwagi i bezkompromisowości....

34,90 zł

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

12,90 zł

opowiadania dla ducha

Zebrane w tej książce opowiadania przybliżają Maryję jako wrażliwą i czułą towarzyszkę...

24,90 zł

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

13,90 zł

Tytuł tomiku uświadamia, że tym, co naprawdę mamy i czego nigdy nie zostaniemy pozbawieni...

15,90 zł

Bruno Ferrero próbuje dowieść, że chrześcijaństwo jest najprostszą droga do prawdy, a...

18,00 zł

Kolejna pozycja z serii ilustrowanych książek autorstwa B. Ferrero, zawierająca małe...

13,90 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł