DoriS ISO

Przyszła Miłość

Dodano: 25 grudzień 2018 r.

Niech i w moim sercu rozbrzmiewa uwielbienie, jakie towarzyszyło pasterzom, zrodzone ze spotkania z Tobą – narodzonym. Niech moje serce będzie miejscem, w którym będę zachowywać i rozważać wszystkie Twoje sprawy, na wzór serca Maryi.

Noc. Ciemność serca. Ciężary nie do uniesienia. Moje grzechy. Moje słabości, zniewolenia, spętania, utrapienia. Z serca wyrywa się wołanie o ratunek, wołanie do Ciebie, Boże, okrzyk: Veni! – Przyjdź! Przyjdź tam, gdzie nie mam już nadziei, gdzie nie ma we mnie wiary. Przyjdź tam, gdzie moje siły słabną. Do mojej bezsilności. Przyjdź do mojej niewiary w miłość. I do mojej tęsknoty za miłością. Przyjdź do moich pragnień niespełnionych i rozwianych marzeń. Przyjdź do tego, co nakłada kajdany na moje ręce. Do tego, co paraliżuje moje życie. Przyjdź! Panie! Emmanuelu! Przyjdź!

Na wołanie serca do Ciebie Ty odpowiadasz. Gaudete! – Raduj się! Posyłasz do mnie anioła, by oznajmił mi radosną nowinę, tak jak pasterzom w ich noc, będącą nocą narodzenia Pana Jezusa: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.” O jakże „pełne wdzięku na górach są nogi zwiastuna radosnej nowiny”, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, obwieszcza zbawienie. Tak i w moją noc mówisz: Nie bój się! Zwiastuję Ci radość wielką – przyszedł Twój Zbawiciel! To Ja Jestem! Gaudete! – Raduj się! O błogosławiona ciemności, bo w niej wołam o Ciebie, bo Ty do niej przychodzisz, bo w niej lgnę do Ciebie. I w tym przylgnięciu odnajduję to, czego pragnę nieskończenie – Miłość. Twoją nieskończoną Miłość. Pragnę, by moje nieskończone pragnienie miłości zostało wypełnione Twoją Miłością nieskończoną. Tylko Ty jesteś w stanie wypełnić t" przestrzeń mojego serca. Tylko w Tobie znajduje pokój dusza moja. Ty jesteś początkiem i końcem, Alfą i Omegą.

Na początku było Słowo… Wszystko przez Nie się stało… Słowo stwarza – przez Słowo został stworzony świat. Stwarzasz i mnie. Wszystko dzięki Tobie się stało – cały świat i ja. Na nowo. A bez Ciebie nic się nie stało z tego, co się stało. Bez Ciebie nie mogę nic uczynić. Nie mogę nawet wziąć oddechu. Podtrzymuje mnie Twoja prawica, prawica Twoja mnie wspiera. I tylko w Tobie jest moje życie. Ty jesteś jego twórcą i źródłem. I wszystkie moje źródła są w Tobie. W Tobie jest życie, które jest moją światłością. A Twoja światłość w ciemności świeci. Rozświetla moje mroki, moją ciemność. I ciemność jej nie ogarnia. Słowo jest silniejsze. Ty jesteś silniejszy. Ty jesteś Zbawicielem. Światło życia, światło Twojej miłości roztaczasz nade mną od dnia, w którym utkałeś mnie w łonie mej matki. Ty zamyśliłeś mnie, zanim powstałam. I ukochałeś mnie już wtedy.

Przyszedłeś na świat, przekraczając swoje granice. Ty, Bóg, stałeś się człowiekiem. I jak inny jesteś od tego, jaki jest świat, jak w pieśni do słów św. Efrema: Ty, Słowo, przyszedłeś, by milczeć w łonie Maryi. Ty, Pasterz, stałeś się narodzonym Barankiem, który cicho płacze. Ty, który posiadasz wszystko, objąłeś wszystko w posiadanie, ale jako ubogi. Dlaczego przyszedłeś w ten sposób, że stałeś się człowiekiem? Jak niezwykle delikatne, łagodne i czułe jest Twoje przyjście. Może wybrałeś taki sposób przyjścia dlatego, by ułatwić mi przyjęcie Ciebie, bym nie przeraziła się Twoją potęgą Miłości, która mnie przekracza, która przekracza moje serce. Może dlatego, że pragniesz być poznany całkowicie i bez reszty. I pragniesz ze mną jak najściślej dzielić moją codzienność, każdą chwilę. Bo pragniesz mojej miłości ponad wszystko. Pragniesz, bym przyjęła Ciebie do mojego serca, do mojego życia – do każdej jego sfery, do wszystkiego, co składa się na moją codzienność, moje noce i dni. A przyjmując Cię przez wiarę w Twoje Imię, staję się dzieckiem Bożym, rodząc się na nowo. Ty, Słowo, stałeś się ciałem i zamieszkałeś wśród nas. I oglądaliśmy Twoją chwałę, jaką otrzymałeś od Ojca, pełen łaski i prawdy. Przez Twojego Ducha i we mnie następuje wcielenie Twojej Miłości, które wyraża się w tym, kim jestem i jak żyję – w pięknie i bogactwie, które we mnie złożyłeś, w przyjmowaniu i dawaniu Twojej Miłości, w jej pomnażaniu przez dzielenie się nią. I w moim życiu Bóg pragnie objawić swoją chwałę. Do tego potrzeba tylko mojego: „tak”, mojego małego: „fiat”, ponawianego każdego dnia. Z Twojej pełni, Jezu, wszystko otrzymujemy, łaskę po łasce. Na każdą chwilę naszego życia, by promieniało Twoją chwałą, Twoim pięknem, Twoją Miłością. I wystarczy nam Twojej łaski. Wystarczy do przejścia przez nasze Morze Czerwone i życia w pełni.

Niech i moimi słowami stanie się śpiew aniołów w dzień Twojego Narodzenia: „Chwała Bogu na wysokości, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał.” Ty upodobałeś sobie mnie – człowieka. Czy gdybyś mnie nie ukochał, to byś mnie stworzył? Czy gdybyś mnie nie ukochał, to byś przekroczył swoje granice? O jakże wielka, jakże bezgraniczna jest Twoja Miłość! Niech i w moim sercu rozbrzmiewa uwielbienie, jakie towarzyszyło pasterzom, zrodzone ze spotkania z Tobą – narodzonym. Niech moje serce będzie miejscem, w którym będę zachowywać i rozważać wszystkie Twoje sprawy, na wzór serca Maryi. I niech moje serce raduje się, niezależnie od mojej kondycji, pośród śmiechu czy łez, bo Ty przychodzisz do mnie takiej, jaką jestem tu i teraz. Pragnę, aby pieśnią mego serca były słowa proroka Izajasza: „Zabrzmijcie radosnym śpiewem, wszystkie ruiny Jeruzalem! Bo Pan pocieszył swój lud, odkupił Jeruzalem. Pan obnażył już swe ramię święte, na oczach wszystkich narodów; i wszystkie krańce ziemi zobaczą zbawienie naszego Boga.” Bądź uwielbiony Panie za wielkie Twoje dzieła, których dokonałeś i których dokonujesz. Niech uwielbienie Ciebie przez moje małe serce układa się w słowa hymnu Magnificat: „Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim…” Deo gratias! Amen.

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

Obraz 20x30 cm został wydrukowany na płótnie bawełnianym CANVAS (100% bawełny, 360 g/m2)...

85,00 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

"Do Canossy i z powrotem" to zbiór ciekawostek i dykteryjek zaczerpniętych z dwóch...

24,90 zł

Tytuł tomiku uświadamia, że tym, co naprawdę mamy i czego nigdy nie zostaniemy pozbawieni...

15,90 zł

Trzy części legendarnego komiku o św. Janie Bosko tym razem w wersji kolorowej!

33,00 zł

św. Jan Bosko

Ta mała antologia powstała z pragnienia docenienia jego nauczania o codziennej modlitwie...

15,90 zł

Książka ta nie jest biografią Księdza Bosko, lecz zbiorem faktów i wyjątkowych dokumentów...

35,00 zł

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię...

24,90 zł

Napisano kiedyś, że mówienie o życiu księdza Bosko bez wspominania jego snów, to jak...

24 zł

„Wspomnienia Oratorium” św. Jana Bosko są jedną z najbardziej osobistych, być może...

25,00 zł

Trzy części legendarnego komiku o św. Janie Bosko tym razem w wersji kolorowej!

33,00 zł

książka

Kolorowanka o Eucharystii, która wyjaśnia Mszę Świętą, odwołując się do codziennego życia...

9,90 zł

Masz wątpliwości co do swojego uczucia? Nie wiesz, czy to miłość, czy przelotne...

17,60 zł

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

13,90 zł

Mocne świadectwo Katarzyny ukazuje, jak łatwo człowiek może oderwać się od Boga, licząc...

23,00 zł

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

Tytuł tomiku uświadamia, że tym, co naprawdę mamy i czego nigdy nie zostaniemy pozbawieni...

15,90 zł

opowiadania dla ducha

Książka jest zbiorem opowiadań na poszczególne dni adwentu i w ten sposób przygotowuje do...

27,52 zł

Kolejna pozycja z serii ilustrowanych książek autorstwa B. Ferrero, zawierająca małe...

13,90 zł

Bruno Ferrero próbuje dowieść, że chrześcijaństwo jest najprostszą droga do prawdy, a...

18,00 zł

Zebrane w tej książce opowiadania przybliżają Maryję jako wrażliwą i czułą towarzyszkę...

24,90 zł

Ta książka spokojnie idzie pod prąd, sugerując proste i dostępne dla wszystkich sposoby...

18,00 zł

"Życie według jutrzenki" jest już szesnastym tomikiem z serii „Krótkie opowiadania dla...

12,90 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł