nr 3/2009
Adam Piekarzewski SDB

Zakochani w życiu

Dodano: 23 czerwiec 2009 r.

Wystartowali całkiem niedawno, w październiku ub.r. Obecnie jest ich już ponad 400 młodych z różnych części świata.

Spotykałem kiedyś przed szkołą dwóch staruszków siedzących na ławce. Jeden z nich trzymał w ręku papierosa, drugi odbijał małą zieloną piłeczkę o płytę chodnika. Byli chudzi, przygarbieni, zmarnowani, z pomarszczonymi twarzami. Siedzieli i patrzyli na przejeżdżające ulicą samochody. Pomyślałem, że i mnie przyda się chwila odpoczynku, więc dosiadłem się do nich...

"Jak płynie życie?" - spytałem pogodnie. "Eeee..." - usłyszałem w odpowiedzi od tego z piłeczką. I cisza... Spróbowałem więc jeszcze raz: "Co tu robicie?" - rzuciłem i od razu dostałem jasną odpowiedź: "A tak se siedzimy". W tym momencie staruszek z papierosem zaciągnął się głęboko i spytał: "A co to księdza?!". Właściwie pomyślałem sobie, że "nic to księdza", ale zaraz odpowiedziałem: "Czasem lubię posłuchać, co się dzieje u ludzi..." "U nas nic się nie dzieje." - usłyszałem. "Jak to nic?! Przecież coś musicie robić!" - powiedziałem. "Chodzimy tu do szkoły. A po szkole siedzimy se tu często i tak to jest..." - powiedział ten z piłeczką, nie odrywając wzroku od płyty chodnikowej, o którą niezmordowanie odbijał mały, krągły kawałek kauczuku.

Przyjrzałem im się bliżej - mieli może po 17 lat, a może mniej. Szybko się zestarzeli... Ich zmęczone twarze opowiedziały historię o ich wierze, którą gdzieś stracili, o nadziei, która się wypaliła, o marzeniach, które nieuchwytne przelatywały przed ich oczami, jak te przejeżdżające samochody. A patrzyli w nie takim tęsknym wzrokiem...

Obawiam się, że zbyt wielu takich "staruszków" chodzi po świecie. Zobojętnienie i brak sensu szybko wkradają się do serca, które nie jest zakochane. O tak! Zakochanie wydaje się być najlepszym lekarstwem na tą chorobę - zakochanie w Bogu, w drugim człowieku i zakochanie się we własnym życiu, czyli uświadomienie sobie, jak wielki dar otrzymałem i jak bardzo jestem za niego odpowiedzialny!

Między innymi z takich być może niepoukładanych, ale Bożych myśli, w salezjańskich głowach studentów z Jerozolimy narodził się pomysł Apostolatu "Młodzi Dla Życia" (Apostolate "Youth For Life") - międzynarodowej wspólnoty młodych.

Wystartowaliśmy całkiem niedawno, w październiku ub.r. Obecnie jest nas już ponad 400 młodych z różnych części świata (m.in. z Polski, Włoch, USA, Brazylii, Francji, Meksyku, Izraela) Stanowimy wspólnotę "młodych duchem", którzy cenią dar życia i chcą go odważnie bronić od poczęcia do naturalnej śmierci, zwłaszcza poprzez modlitwę i świadectwo życia. Podejmujemy między innymi duchową adopcję dzieci poczętych, modlimy się także wspólnie w wybrane dni miesiąca za pośrednictwem... Internetu. Formujemy swoje serca, by każdego dnia były coraz bardziej otwarte na miłość Jezusa, którą chcemy dzielić się dalej z drugim człowiekiem.

Wśród członków honorowych Apostolatu mamy rodzinę św. Gianny Beretty Molla, która oddała swoje życie za życie drugiego człowieka (swojego dziecka). To świadectwo staramy się głosić i pokazywać tym młodym, którzy już zdążyli się zestarzeć: "Przejrzyj! Życie to wspaniały dar i jeśli podejmiesz go z odpowiedzialnością i we współpracy z Bogiem, możesz je przeżyć w radości i prawdziwym szczęściu!"

Apostolat chce być w wymiarze duchowym inną wspólnotą niż już istniejące ruchy prolife, które bardzo cenimy i z którymi współpracujemy. My chcemy, w duchu księdza Bosko, dawać młodzieży świadectwo poprzez serca i usta młodzieży... Żeby ci, którzy stracili nadzieję, wiarę i może sens życia; ci, którzy atakują życie poczęte; ci, którzy często bezmyślnie popierają "cywilizację śmierci" zobaczyli, że jest wielu ich rówieśników, którzy nie boją się mówić prawdy o życiu i którzy nie boją się tego życia przeżywać z Bogiem - jedynym źródłem szczęścia.

Są wśród nas także ci, którym "latka lecą", ale wciąż są młodzi duchem... Oni w Apostolacie są bardzo ważni, bo pokazują młodzieży, która jest we wspólnocie, że nie są sami i że wcale nie jest tak, że "dorosłych" mało co obchodzi zdanie "małolatów". Są wśród nas siostry zakonne, księża, zakonnicy i seminarzyści, którzy do wspólnoty wnoszą ducha prawdziwej komunii w Kościele, gdzie nie ma "nas i was", ale jesteśmy "my" i przez to razem potrafimy zdziałać więcej. Jest z nami także - wierzymy w to bardzo - ksiądz Bosko, przyjaciel młodzieży.

Jeśli więc jesteś młody duchem, jeśli uważasz, że człowiek ma prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci i na dodatek nie boisz się do tego przyznać, jeśli wierzysz, że we wspólnocie siła i że razem można więcej, jeśli chcesz modlić się razem z nami, o to, by ludzie szanowali dar życia, jeśli chcesz poznać nowych przyjaciół z innych części świata, którzy dzielą tę samą wiarę i te same ideały - dołącz do nas! Szczegóły znajdziesz na stronie www.youthfl.org

Reklama

Dodaj nową odpowiedź

Image CAPTCHA
Sklep

polecamy

Trzy części legendarnego komiku o św. Janie Bosko tym razem w wersji kolorowej!

33,00 zł

To kolejna książka z opowiadaniami Bruna Ferrero, która pomaga wejść w świat wiary...

12,20 zł

Opowiadania Bruno Ferrero w sposób obrazowy i czuły ukazują różne sytuacje, a ich...

13,90 zł

Bohaterowie tomiku ciągle się czegoś uczą. Czasami przypominają sobie, że mają serce,...

12,90 zł

Książeczka ta zawiera małe historyjki i kilka myśli, maleńkich pigułek mądrości duchowej...

13,90 zł

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

29,90 zł

św. Jan Bosko

Napisano kiedyś, że mówienie o życiu księdza Bosko bez wspominania jego snów, to jak...

24 zł

Ksiądz Bosko na polecenie papieża Piusa IX, spisał dzieje pierwszych 40 lat swego życia....

11,88 zł

Ta książka jest biografią św. Jana Bosko: od urodzenia, przez trudne lata dojrzewania,...

29,90 zł

Kalendarz kieszonkowy składa się z dwóch części: terminarza oraz modlitewnika, w którym...

9,00 zł

Antologia jest niewielkim wyborem tekstów z różnorakich publikacji, wystąpień,...

44,90 zł

Ta mała antologia powstała z pragnienia docenienia jego nauczania o codziennej modlitwie...

15,90 zł

książka

Kolorowanka o Eucharystii, która wyjaśnia Mszę Świętą, odwołując się do codziennego życia...

9,90 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

13,90 zł

Antologia jest niewielkim wyborem tekstów z różnorakich publikacji, wystąpień,...

44,90 zł

Argumenty dla wierzących. Odpowiedzi dla poszukujących.

29,90 zł

Trzy części legendarnego komiku o św. Janie Bosko tym razem w wersji kolorowej!

33,00 zł

W tej książce czytelnik znajdzie 365 krótkich opowiadań. Jedna taka historia na dzień to...

39,90 zł

opowiadania dla ducha

Z serii ilustrowanych książek zawierających małe opowieści oraz refleksje i sentencje....

13,90 zł

Ta książeczka pragnie opowiedzieć najmłodszym o pięknie i znaczeniu Eucharystii....

12,20 zł

Bruno Ferrero próbuje dowieść, że chrześcijaństwo jest najprostszą droga do prawdy, a...

18,00 zł

Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha i kilka myśli - maleńkie pigułki...

13,90 zł

Opowiadania Bruno Ferrero w sposób obrazowy i czuły ukazują różne sytuacje, a ich...

13,90 zł

Ze śmiercią spotykamy się wszyscy i wszyscy ją przeżywamy, jednym razem łatwiej, innym...

10,90 zł

przypinki

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł

Przypinka o średnicy 37 mm na każdą okazję.

3 zł